Tipy na výlet

Skiareál Benecko

Náš domek stojí 100 metrů od vleku a kousek od běžeckých tratí. Sjezdové lyžování si můžete užít na 10ti lyžařských vlecích („provázek, POMA, kotva, sedačka) v délkách 120 – 800 metrů, v obtížnosti od „plácku“ až po černou. Nejnovější čtyřsedačková lanovka má délku 750 metrů. V okolí skiareálu je mnoho pujčoven lyží a dalšího lyžařského vybavení. Krátit čas se zde dá i snowtubingem nebo sáňkováním. 

Dozvědět se více

Běžecké tratě Benecko a okolí

Z Benecka vede několik kilometrů běžeckých tratí do různých směrů, vedou na Hormí Mísečky, do Špindlerova Mlýna a zpět na Benecko.

Dozvědět se více

Dětský skipark Havrland

Pro nejmenší lyžaře je připravený asi 40 metrů dlouhý pojizdný pás a ski hřiště se spoustou atrakcí. Děti se snadno naučí, jak lyže používat a dělat první zatáčky. Pro rodiče je v dohledu skibar.

Dozvědět se více

Rozhledna Žalý

I méně zdatní turisté nebo maminky s kočárky mohou navštívit vrchol Žalý (1019 m. n. m.) s nejstarší kamennou rozhlednou, která je 18 metrů vysoká, v České republice. Z Benecka je to přibližně 6 kilometrů. Na vrcholu je nově postavena i horská bouda, která na místě původně stála od roku 1890.

Dozvědět se více

Zřícenina hradu Štěpanice

Hrad byl kolem 13. století postaven Janem z Valdštějna. Z Benecka je to pěšky asi 8 kilometrů, dá se však přiblížit do Štěpanic i autem a asi kilometr dojít pešky.

Dozvědět se více

Velbloudí cesta kolem Žalého 

Touto cestou skutečně v roce 1680 šel velbloud s královéhradeckým biskupem. Cesta je dlouhá přibližně 9 kilometrů. 

Dozvědět se více

Lufťákova cesta

O spojení kvalitního vzduchu a zábavy se můžete přesvědčit na jeden a půl kilometru dlouhé lufťákově stezce, na které jsou zajímavé stanoviště od hádanek až po úkoly na oveření fyzické aktivity. Nemusíte být olympionik ani Einstein, stezku zvládnou projít všichni, kteří se rádi baví. 

Dozvědět se více

Aquacentrum Vrchlabí

Součástí aquaparku je plavecký bazén se čtyřmi dráhami o délce 25 metrů, cvičný bazén, relaxační bazén, vířivky, venkovní tobogan a další atrakce.
 

Dozvědět se více

Plavecký bazén Jilemnice 

V případě špatného počasí můžete navštívit plavecký bazén s délkou dráhy 25 metrů a přilehlý dětský bazén, nebo saunu a solnou jeskyni.

Dozvědět se více

Kněžická chalupa - jízdárna

Milujete Vy nebo Vaše děti koně? Potom je pro Vás ideálním výletem jízdárna v Kněžicích, protože si tady můžete objednat jízdu na koni a pro děti na poníkovi. 

Dozvědět se více

Bozkovské dolomitové jeskyně 

Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě jsou jedny z nejkrásnějších jeskyní v České republice. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou.

Dozvědět se více

Letiště Vrchlabí

Nabízí vyhlídkové lety různých tras, Krkonoše, rozhledny a vyhlídky, hrady a zámky, Adršpach, Český ráj, Máchův kraj, Jizerské hory a další. 

Dozvědět se více

Muzeum Jilemnice

Jilemnické muzeum se nachází v Zámeckém parku přímo v budově zámku a část expozice je v budově bývalého pivovaru č.p. 1. Největší atrakcí tu je asi Metelkův pohyblivý Betlém. 

Dozvědět se více

Harrachov - Pivní lázně

Tady se můžete skutečně koupat v pivě, které vaří místní minipivovar Novosad a syn. V připravené vaně na Vás čeká teplá horská neupravená voda, do které vlije obsluha 5 litrů světlého a 5 litrů tmavého nefiltrovaného nepasterizovaného piva a přidá drcený chmel, který působí jako přírodní antibiotikum.   

Dozvědět se více

Špindlerův Mlýn - přehrada

Labská přehrada byla postavena v letech 1910 – 1914. Vodní nádrž o ploše 40 ha je dlouhá jeden kilometr a leží na horním toku Labe u jižního okraje Špindlerova Mlýna. Labská přehrada zachytává většinu sněhových vod ve střední části Krkonoš. Od osmdesátých let tady stojí 120 m dlouhý silniční most. 

Dozvědět se více

Zoo a safari Dvůr Králové nad Labem

ZOO Dvůr Králové má dvě rozdílné sezóny. Od října do dubna se podobá ostatním zahradám a je přístupná pro pěší návštěvníky, kdy na ploše 20 hektarů prezentuje zvířata v tropických pavilonech (šelmy, primáty, ptáky, slony, plazy, ryby aj.) a celoročně osazených výbězích (žirafy, zebry, některé druhy antilop, nosorožce, slony a další).  V době letní sezony nabízí na ploše 60 ha skutečné Africké SAFARI, které návštěvníci projíždějí vlastními vozy a autobusy a pěší 10 ha velkou klasickou ZOO.

Dozvědět se více